top of page

Jakie studia dla copywritera? Omawiamy kierunki na UMK!

Lubisz pisać i posiadasz mityczne lekkie pióro? Połączenie tego z pracą jest łatwiejsze, niż myślisz. Wystarczy obrać odpowiednią ścieżkę rozwoju zawodowego. Copywriter to zawód łączący talent do pisania dobrych tekstów, sporą dawkę kreatywności i umiejętność dostosowania się do grupy odbiorców. Czy tak można opisać Twoją wymarzoną pracę? Jeśli tak, to świetnie. Jesteśmy tu po to, żeby pomóc Ci wybrać idealne studia dla copywritera na UMK.

Studia dla copywritera – kierunki na UMK

Copywriting to prężnie rozwijająca się branża. Jest w niej miejsce dla osób o różnych umiejętnościach i potrzebach. Warto, byś na początku odpowiedział/-a sobie na pytanie, czy wolisz rozwijać głównie swoje umiejętności pisarskie, czy zbadać lepiej marketing internetowy i zająć się także analityczną stroną reklamy. W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać różne kierunki studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Filologia polska

To świetny sposób na pracę nad poprawnością językową i swoim stylem pisarskim. Wiedza na temat języka i jego historii bardzo się przydaje w pracy copywritera. Pomoże Ci opracować skuteczne treści, a także uwrażliwi na estetykę słowa.

Jeśli wiążesz przyszłość z copywritingiem, rozważ specjalności takie jak edytorsko-wydawnicza, copywriterska oraz edytorstwo mediów elektronicznych. Umiejętności przydatne w tej branży, które zdobędziesz na filologii polskiej, to między innymi: 

  1. doskonała znajomość zasad gramatyki, ortografii i interpunkcji, 

  2. formatowanie i skład, 

  3. tworzenie tekstów użytkowych, 

  4. korekta i redagowanie. 

Jakie inne zawody można wykonywać po filologii polskiej?

  1. Redaktor 

  2. Dziennikarz 

  3. Korektor 

  4. Nauczyciel 

  5. Pracownik instytucji kulturalnych 

Komparatystyka literacko-kulturowa 

Jest to dość nietypowy kierunek, ale świetnie sprawdzi się jako studia dla copywritera. Komparatystyka to interdyscyplinarne studia skierowane do osób, które poszukują zindywidualizowanego kierunku rozwoju. Celem nauki na tym kierunku jest analiza dowolnych źródeł kultury (w tym również memów, komiksów i współczesnych filmów) w szerokim, światowym kontekście kulturowym.

Jakie inne zawody można wykonywać po komparatystyce literacko-kulturowej? 

  1. Pracownik instytucji kulturalnych

  2. Pracownik działu kreatywnego

  3. Redaktor

  4. Dziennikarz

Lingwistyka praktyczna i copywriting

To kierunek studiów dla copywritera na UMK, który został zorganizowany z myślą o tym zawodzie. Jeżeli dokładnie wiesz, co chcesz robić w życiu i praca jako copywriter jest Twoim marzeniem – lingwistyka praktyczna i copywriting odsłoni przed Tobą wszystkie tajemnice tego zawodu. Nauczysz się ciekawie pisać, poznasz zasady SEO, a także rozwiniesz swoją kreatywność.

Specjalności warte uwagi przyszłego copywritera to komunikacja publiczna oraz copywriting i retoryka praktyczna. Czego przydatnego nauczysz się na tym kierunku? 

  1. Zasady działania nowych mediów 

  2. Redagowanie tekstów 

  3. Sztuka perswazji 

  4. Skuteczna komunikacja w mediach 

  5. Podstawy HTML, pozycjonowania i reklamy internetowej 

  6. Poprawność językowa 

Jakie inne zawody można wykonywać po lingwistyce praktycznej i copywritingu?

  1. Webwriter 

  2. Content manager 

  3. Specjalista ds. komunikacji 

  4. Researcher 

  5. Specjalista ds. języka i wizerunku 

  6. Specjalista ds. PR 

Więcej informacji:  http://www.lpic.umk.pl/

Architektura informacji 

Ten kierunek to nie tylko świetne rozwiązanie jako studia dla copywritera, ale dla każdej osoby szerzej zainteresowanej działaniem w sieci. Studenci architektury informacji uczą się tworzyć strony WWW, badać przestrzeń informacyjną, posługiwać się cyfrowymi środkami komunikacji, poprawnie organizować treści, nadawać im odpowiednie nazwy. Poznasz tu również podstawy pozycjonowania

Jakie inne zawody można wykonywać po architekturze informacji?

  1. Specjalista ds. SEO 

  2. Analityk internetowy 

  3. Projektant stron internetowych 

  4. Webmaster 

  5. Projektant grafiki i multimediów 

  6. Tester oprogramowania i aplikacji 

  7. Redaktor portali internetowych 

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna 

Nie, po dziennikarstwie nie musisz pisać do gazet! Siła sieci znacznie przewyższa obecną potęgę prasy. Szczerze polecamy te studia dla copywritera na UMK, ponieważ bardzo rozwijają warsztat pisarski. Jednocześnie otwarte są na wiele kierunków rozwoju, nie tylko na pracę w sieci. Wybierając dziennikarstwo, zyskujesz szansę na pracę u boku świetnych dziennikarzy z najlepszych mediów w Polsce. 

Jakie inne zawody można wykonywać po dziennikarstwie i komunikacji społecznej?

  1. Rzecznik prasowy 

  2. Redaktor 

  3. Specjalista ds. public relations 

  4. Doradca ds. mediów 

  5. Webwriter 

  6. Korespondent 

  7. Pracownik sztabów wyborczych 

Jest tu coś dla Ciebie? Mamy nadzieję, że odnajdziesz wśród tych propozycji swój wymarzony kierunek. A jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości – odezwij się do nas! Chętnie doradzimy!

5 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page